Via Fit Nedir?

Via Fit bir kilo kontrol ürünüdür. Balık kolajen peptit, üzüm kök hücre özü ve bitkisel lifler sayesinde kilo kontrolünü sağlar, açlığı bastırır, kas erimesini önler ve spor sonrası kas kazanımını hızlandırır. Via Fit yaraların hızlı iyileşmesine fayda sağladığı gibi kireçlenmeyi de önler.

Via Fit’in Özellikleri

Kilo kontrolünü sağlar
Açlık hissini bastırır ve tokluk duygusu oluşturur
Vücuttaki bio-faydayı artırır
Kas erimesini önler ve spor sonrası geri kazanımı hızlandırır
Sindirim sistemini düzenler

Via-Fit’in İçeriğinde Neler Var?

Balık Kolajen Peptit
Fransız Burgundy üzümünden elde edilen kök hücre özü
İtalyan Limon Ektresi
Karnıyarık Otu Tohumu
Çözünebilir Buğday Lifleri
Glikoz

Kolajen Nedir?

Kolajen medikal dünyanın en yeni buluşlarından biridir. Vücuttaki birçok doku üzerinde etkili olan bir proteindir. Vücudun önemli yapı taşlarından biri olan kolajen, belirli besinler üzerinden arttırılabilir bir protein olmasıyla da uzmanlar tarafından tercih ediliyor. En çok deri, iskelet, kıkırdak, diş, bağ ve tendonlarda bulunan kolajenin yüzde 70’i derimizde bulunuyor. Vücuttaki proteinlerin yüzde 30’u kolajenden oluşuyor. 30 yaş ve üzeri insanlarda hem sayı, hem de kalite olarak vücudun kolajen üretimi azalmaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 122 milyon dolarlık pazar payı olan kolajen, eczanelerde en çok talep edilen üçüncü ürün olarak öne çıkmaktadır.

Via Fit’in Temel Öğeleri;

Balık Kolajen Peptit

Via Fit içeriğinde olan balık kolajen peptit, diğer hayvansal kolajenlerle karşılaştırıldığında, yüksek oranda bio-fayda sağlama özelliği ile öne çıkar. Balık kolajen peptit, Via Fit’te bitkisel kök hücrelerle birlikte sunularak vücuttaki verimini tanımlar ve tamamlar. Bu bio-fayda, özellikle alınan besinler için yüksek öneme sahiptir. Balık kolajen peptit cilt, bağ dokusu, eklem, kemik, kas, tendon, damar, diş eti, göz, tırnak ve saça esneklik sağlayan kompleks yapısal bir proteindir. Söz konusu protein, vücutta yüksek miktarda bulunan Tip-I kolajen barındırır. Tip-I kolajen güçlü bir bağ doku ve sağlam bir kemik yapısı için elzemdir. Balık kolajeni içerdiği yüzde 97’lik protein yapısı ile kendine özgü bir aminoasittir. İçeriğinde yağ, şeker ve karbonhidrat yoktur ve dünyanın en iyi protein içeren gıdalarından biridir.

Üzüm Kök Hücre Özü

Via Fit’in temel öğelerinden olan üzümler, Fransızların ünlü Burgundy bağlarının ürünüdür. Üzümden elde edilen bu kök hücre özü, hücreleri yenileme ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma özelliği vardır. Via Fit, aşırı ter ve su kaybından kaynaklanan vücudun mineral madde gereksinimini tek başına karşılayabilir.

Karnıyarık Otu Tohumu

Bilimsel ismi “psyllium husk fibre” olan Karnıyarık Otu Tohumu Via-Fit’e değer katan bir diğer içerik maddesidir. Karnıyarık otu tohumu vücutta azalıp artan kan-şeker dengesini sabitlemek için ideal bir lif kaynağıdır. Via Fit içinde bulunan karnıyarık otunun detoks etkisi de çok güçlüdür. Yapışkan özelliği sayesinde bağırsak içinde kaygan bir jel kıvamına gelen karnıyarık otu tohumu, birçok toksin ve ağır metali de beraberinde vücuttan atar. Vücuttaki doymuş yağ oranını düşürür ve kötü kolesterol sınırını aşağı çeker. Tokluk hissini uzun süreli koruyan bu bitki, yiyeceklerin bağırsaklardan daha uzun sürede atılmasını sağlar.

Buğday Lifleri

Via Fit’in zengin içeriklerinden biri de buğday lifleridir. Çözünebilir lifler sınıfına giren bu lif bir karbonhidrattır. Via Fit vücudumuzun lifli beslenmesini sağlayarak vücudu birçok hastalıktan korur ve yemeklerde gıda alımını azaltarak kilo kaybına yardımcı olur. Bunlara ek olarak, kandaki emilimin yavaşlamasını sağlar, insülin ve kan şekerini düzenler.

Via Fit Nasıl Kullanılır?

Günlük bir adet 9 gramlık Via Fit şasesi sabah kahvaltısından 30 dakika önce 250 ml ılık suda karıştırılarak tüketilir. Tavsiye edilen günlük dozun aşılmaması önerilir.

Saklama Koşulları

Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Uyarılar ve önlemler

Via Fit, Gıda Takviyesidir. İlaç Değildir. Herhangi bir hastalığın tanısı, tedavisi, iyileştirilmesi ya da önlenmesi amacı ile kullanılamaz. Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.