Collagen İle Genç Gözükmenin 8 Sırrı

Collagen Beni Gençleştirir Mi?
8 Aralık 2014
Collagen İlaç Mı? Yan Etkisi Var Mı?
8 Ekim 2018

Collagen İle Genç Gözükmenin 8 Sırrı

Collagen İle Genç Gözükmenin 8 Sırrı

İnsanlarda orta yaşlardan itibaren ciltteki yaşlanma belirtileri hızla görülmektedir. Yüz ve diğer vücut ciltleri üzerinde görülen kırışıklık ve sıkı gevşemelerinin temel nedenlerinin başında Collagen (Kolajen) gelmektedir. Vücutta bulunan ve bağ doku hücreli protein olarak adlandırılan Collagen, Kolajen, aynı zamanda insanın sağlıklı şekilde ayakta durabilmesi için gereken sağlam destek çubuklarıdır. Bu nedenle daha genç görünmek ve 30’lu yaşlardan itibaren yüz, saç ya da ellerde görülebilecek olan kırışıklıkların önlenmesi için collagen ile genç gözük tavsiyelerine uyulması gerekmektedir. Yiyecek, içecek, temel bakım ve gereken kurallara dikkat edilerek collagen ile genç gözük seçeneklerine ulaşmanız için, uyarılarda bulunan uzman doktorlar, vücutta görülebilecek olan yaşlanma belirtilerinin 20’li yaşlarda da ortaya çıkmaması için sürekli olarak açıklamalar yapmaktadır.

Cildin sağlığını sorunsuz ve düzenli olarak koruyabilmesi adına korumanız gereken kolajen, aynı zamanda et, tırnak, saç, kemik ve diğer dokuların birbirleri ile orantılı olması açısından oldukça önemlidir. Özellikle spor ve beslenmeye dikkat ederek, collagen ile genç gözük tavsiyelerinden faydalanmanız mümkün olmaktadır. Günlük hayatta 8 önemli tavsiyeye dikkat ederek, collagen ile genç gözük ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

C Vitamini Tüketin: Vücudun daha sağlıklı şekilde hüküm sürmesi ve hastalıklara yakalanmamanız adına gerekli olan C vitaminini, ananas, portakal, mandalina ve limon gibi meyvelerden elde edebilirsiniz.

Düzenli Spor Yapın: Özellikle sabah saatlerinde yürüyüş, koşu, vücut ağırlığı, esneme ya da futbol gibi farklı spor dallarını tercih ederek, zihninizi açabilir ve hareketleri sorunsuz şekilde yaparak, collagen ile genç gözük işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Stresten Uzak Durun: Trafik, iş, okul ya da farklı hastalıklardan ortaya çıkabilecek olan stresli hattan uzak durmanız, ışıltılı ve parlak cilde kavuşması için oldukça önemlidir.

Balık Tüketimine Özen Gösterin: Gözler için oldukça yararlı besin kaynağı olan balık, aynı zamanda omega yağı sayesinde, ciltteki hücrelerin yenilenmesini sağlamakta ve collagen ile genç gözük konusunda, vücuda oldukça yararlı maddeler arasında yer almaktadır.

Bolca Su Tüketin: İnsan hayatı için önemli olan su, aynı zamanda cildin genç kalması ve hücrelerin canlı olması için gereklidir.

Sebze Ağırlıklı Beslenin: Cildin daha canlı olmasını sağlayacak olan besinlerin başında sebzeler gelmektedir. Ispanak, lahana ya da dereotu gibi sebzeleri, düzenli olarak tüketmeye çalışın:

Sigarayı Hayatınızdan Çıkarın: Çeşitli hastalıklara yol açan sigara, aynı zamanda cildin daha erken yaşlanmasını sağlıyor. Bu nedenle sigara içen kişilerin bırakması ve sigaralı ortamlardan uzak durması gerekir.

Uykunuzu Düzene Sokun: Özellikle insanın kendini daha iyi hissetmesini ve vücudunun daha diri olması için gerekli olan sporu yapabilmesi için, günlük düzenli olarak uykusunu almış olması gerekir. Geceleri en az 7 saat aralıksız olarak uyanmanız, sabaha daha dinç olarak kalkmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir